Крими хроника

Тешка кражба во струшко, од државјанин на Албанија

Тешка кражба во струшко, од државјанин на Албанија

Вчера во село Корошишта, струшко при извршување на казнено дело тешка кражба во куќа сопственост на Ј.Б.(40), приведен е албанскиот државјанин Л.А.(16) од с. Градишт Албанија.

По целосно расчистување на случајот против истиот ќе биде поднесен соодветен поднесок.