вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 27

Тешка кражба во струшко, од државјанин на Албанија

krazba2

Поврзани вести

Вчера во село Корошишта, струшко при извршување на казнено дело тешка кражба во куќа сопственост на Ј.Б.(40), приведен е албанскиот државјанин Л.А.(16) од с. Градишт Албанија.

По целосно расчистување на случајот против истиот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести