четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тешка кражба во струшко Велешта

krazba2

Поврзани вести

Педесет и едногодишниот Х.Л. вчера извршил тешка кражба во селото Велешта, струшко.

Сторителот одзел златен накит, рачни часовници, техничка опрема и пари, при што направил оштета од 350 илјади денари.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести