петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 63

Тешка кражба во „Свети Јоаким Осоговски“

krazba-kancelarija-skopje

Поврзани вести

Тешка кражба се случила изминатата недела во помошен објект во манастирскиот комплекс „Свети Јоаким Осоговски“ во кривопаланечко.

Од комплексот биле украдени четири бакарни предмети од казан, при што била направена штета од 70 илјади денари.

Од МВР информираат дека преземаат мерки за откривање на сторителот.

Најчитани вести