петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Тешка кражба во Тетово, арамијата собрал златен накит вреден 3.000 евра

Тетовец остана без златото вредно 3.000 евра откако арамија провалил во неговиот дом.

g_kradec

Поврзани вести

Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера арамија го испразнил домот на 32-годишниот Д.Ј. на улицата Саво Тасевски во Тетово.

Арамија провалил во периодот од 18 до 22 часот,  кога никој немало дома, откако со погоден алат ја отворил влезната врата. Потоа, ги пребарал собите, па украл разновиден златен накит, вреден 3.000 евра.

Со богатиот плен, арамијата избегал, но полицијата трага по него.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести