среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Тешка кражба во училиште во крушевско

kompjuteri krazba

Последни вести

Тешка кражба во Основното училиште „Никола Карев“ во селото Алдинци, крушевско.

Од училиштето биле одземени 16 лап топ компјутери.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести