понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Сообраќајка на правецот Куманово-Свети Николе, едно лице го загуби животот

soobrakajka-aaa1

Поврзани вести

Тешка сообраќајка се случила утрово околу 10 часот на магистралниот пат Куманово-Свети Николе.

Во сообраќајката, според првичните информации загинал 56-годишниот М Д. кој возел мотор. Во него удрил 49-годишниот Ф.С. кој управувал со камион марка Мерцедес со штипски регистарски таблички.

Лицет М.Д починало на лице место, а увидот е во тек.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести