сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тешка сообраќајка кај Битола

soobrakajka

Последни вести

Сообраќајна несреќа се случи вчера околу 20 часот. Според последните информации до кои дојде ТВ Орбис се работи за сообраќајна несреќа помеѓу две возила, кои после судирот едното излетало од патот, а другото се запалило.

Од Клиничката болница во Битола информираат дека примени се двајца пациенти од кој едниот на одделението за хирургија, а другиот на одделението за ортопедија.

Најчитани вести