сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тешка сообраќајка кај Миладиновци: Две лица се борат за живот

На терен треба да излезе увидна екипа која треба да ги утврди причините за несреќата.

kola

Поврзани вести

Тешка сообраќајна несреќа се случила попладнево околу 14 часот на патот Куманово – Скопје кај наплатната рампа Миладиновци, автомобил Рено излетал од патот и се превртел, пренесува „Канал 5“.

Повредени се четири лица, од кои две потешко.

Повредените се пренесени во Ургентниот центар во Скопје. Се уште не се знае причината зошто возачот изгубил контрола над возилото и излетал од коловозот.

На терен треба да излезе увидна екипа која треба да ги утврди причините за несреќата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести