среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Тешка сообраќајка кај Радовиш – возач на абмулантно возило приклештен во каросерија

soobrakajka-kamion-KUMANOVEC-INFOMAKS

Последни вести

На патниот правец Штип  – Радовиш во близина на рудникот Бучим,  вечерва се случи тешка сообраќајна несреќа, во која учествувале амбулантно возило и камион. Поради тежината на сударот возачот на амбулантното возило е приклештен во деформираната каросерија. На помош, на местото на несреќата пристигна возило на противпожарната служба, објави  Репортер.мк.

Во моментов се прават обиди да се извеле возачот од амбулантното возило.

 

Најчитани вести