понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Тешка сообраќајка кај Врапчиште, двајца тешко повредени

Според првичните информации полицијата, попладнево околу 16 часот на регионалниот пат Гостивар-Врапчиште во близина на стадионот, возило БМВ со гостиварски регистерски ознаки, излетало од коловозот и најнапред удрило во ограден ѕид, а потоа и во метална порта.

soobra'ajka

Последни вести

Две лица се потешко повредени, а по едно се трага, по сообраќајната несреќа која попладнево се случила во близина на стадионот во гостиварското село Врапчиште, пренесува Нова Македонија.

Според првичните информации полицијата, попладнево околу 16 часот на регионалниот пат Гостивар-Врапчиште во близина на стадионот, возило БМВ со гостиварски регистерски ознаки, излетало од коловозот и најнапред удрило во ограден ѕид, а потоа и во метална порта.

Од ударот со потешки повреди се здобиле Е.Ј, за кој се претпоставува дека управувал со возилото и С.А. (27) од Дебреше. Двајцата се пренесени во гостиварската болница од каде, по укажаната медицинска помош, транспортирани се за Скопје.

Во возилото било уште едно лице, кое побегнало од местото на настанот, а полицијата трага по него. Во тек е увид, кој го вршат јавен обвинител и екипа на крим техника.
Како можна причина за сообраќајката се наведува пребрзо возење.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести