вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Тешка сообраќајка на автопатот Скопје-Велес

Еден автомобил, како што се гледа од фотографијата, веројатно „фолксваген нова буба“, е превртен на средината на патот. Сообраќајот не е во прекин, но се одвива отежнато, заради што на автопатот се создава километарска колона од автомобили.

soobrakajka-500

Последни вести

Попладнево на автопатот Скопје-Велес, во близина на велешката патарина се случи тешка сообраќајна несреќа. Засега нема информации дали има жртви и повредени.

Еден автомобил, како што се гледа од фотографијата, веројатно „фолксваген нова буба“, е превртен на средината на патот. Сообраќајот не е во прекин, но се одвива отежнато, заради што на автопатот се создава километарска колона од автомобили.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести