петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Тешка сообраќајка на Илинденска, двајцата возачи се повредени

Во сообраќајката има и повредени, но се’ уште нема официјална потврда за тоа како дошло до страотниот судар и колку настрадани има.

s

Последни вести

Тешка сообраќајна несреќа меѓу две возила, се случила во 13.05 часот, на булеварот Илинден, во Скопје.

Непосредно покрај скопската Зоолошка градина се судриле „мицубиши колт“  со скопски регистерски таблички и „форд фокус“ со пробни  регистарски таблички.

Во сообраќајката, двата возачи, Ѓ.С (1965) и Ј.М (1953) се повредени, но се’ уште нема официјална потврда за тоа како дошло до страотниот судар.

Во тек е полицискиот увид.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести