петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Тешка сообраќајка на излезот на Скопје кај Маџари

soobrakajka-500

Последни вести

На излезот од Скопје, кај Маџари се случила сообраќајна несреќа, но засега нема информации дали има повредени.

Предмалку на излез од Скопје кај Маџари се случила страшна сообраќајна несреќа. Според фотографиите кои ги испратил читател на порталот Пресс24, се судриле два автомобила, а едниот завршил на покрив. Засега не се знае како дошло до сообраќајката ниту дали има повредени лица.

Полицијата врши увид на местото на несреќата.

Најчитани вести