четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тешка сообраќајка на Јужен булевар, двајца повредени

policija-lenta_11

Последни вести

Две лица завршија на Ургентниот центар по тешка сообраќајна несреќа која се случила синоќа околу 22.30 часот на Јужниот булевар.

Од полиција информираат дека во несреќата учествувале „тојота корола“ и „лада“, двете со скопски регистерски таблички, а повредени биле возачите Д.С. (48) и Д.С. (32) кои биле пренесево во Ургентниот центар каде им се контатирани телесни повреди.

Полицијата на местото на несреќата извршила увид.

Најчитани вести