среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тешка сообраќајка на магистралниот пат Свети Николе –Штип

soobrakajka

Поврзани вести

На магистраланиот пат Свети Николе –Штип се случи тешка сообраќајна несреќа.

Очевидци за Нетпрес велат дека патот во тој дел е затворен и полицијата ги сопирa возила и сообраќајот го пренасочува спрема стариот пат на оваа делница.

Според првичните информации, дошло до директен судир на две возила по што делови од од возилата биле разлетани на патот.

Од МВР најавуваат детали за подоцна.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести