Крими хроника

Тешка сообраќајка на Партизанска

Тешка сообраќајка на Партизанска

Синоќа на булеварот Партизански одреди, на крстосницата во близина на ГУЦ „Здравко Цветковски“  се случи тешка сообраќајна незгода на две возила со скопски регистарски таблички.

Нема информации за тоа како дошло до сударот, и дали има жртви и повредени во сообраќајката.

soobrakjajka-na-partizanska-5

ФОТО: Влатко Перковски (Телеграф.мк)