сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Тешка сообраќајка на патот Битола- Прилеп

По несреќата сите повредени се префрлени во Клиничката болница во Битола, каде што им е укажана лекарска помош и се надвор од животна опасност. Целата пелагониска област од утр

soobrakajka

Последни вести

Пет лица се повредени откако автомобил со битолски регистарски таблички кој патувал од Битола кон Прилеп излетал од патот.

Како што јавува локалната телевизија Орбис несреќата се случила утринава околу 7 часот и 50 минути, кога возачот на автомобилот марка „БМВ“ изгубил контрола и излетало надвор од коловозот и се превртел.

По несреќата сите повредени се префрлени во Клиничката болница во Битола, каде што им е укажана лекарска помош и се надвор од животна опасност.

Целата пелагониска област од утрово е под густа магла, замрзанти и лизгави коловози и сообраќајот се одвива отежнато.

Најчитани вести