недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Тешка сообраќајка на патот Долни Балван – Чардаклија

soobrakajka12

Последни вести

Тешка сообраќајна несреќа се случила изутринава на патот Долни Балван – Чардаклија, при што тешко е повреден дваесетгодишниот М.А. од село Оризари.

Според првичните неофицијални информации несреќата се случила десет минути пред шест часот утринава, кога кочанчанецот не успеал да ја прилагоди брзината на кривините, што се наоѓаат на тој дел од патот и излетал од коловозот.

Пред неполна недела на истиот пат во тешка сообраќајка, во директен судир на автомобил Форд фиеста и мини бус, животот го загуби 51-годишен штипјанец.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести