четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 35

Тешка сообраќајка на патот Кичево – Охрид, двајца загинати

soobrakajka

Поврзани вести

Тешка сообраќајка се случила на патот Кичево – Охрид во која животот го заубиле две лица.

Сообраќајката се случила кај  селото Требеништа. Имено, возачот на автомобил „мерцедес“ со  швајцарски таблички изгубил конрола, удрил во електричен браник и излетал од патот. Во незгодата на лице место починати се две лица од возилото чиј идентитет дополнително ќе биде утврден.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести