вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тешка сообраќајка на патот Струга- Дебар

motor

Последни вести

Двајца моторциклисти се тешко повредени во сообраќајна незгода што се случи попладнево на патниот правец Струга- Дебар.

До незгодата дошло кога џип со струшки регистарски таблици удрил во група моторциклисти, при што двајца од нив се здобиле со тешки телесни повреди, пренесува Охрид Њуз.

Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски информирал дека моторите на повредените биле со италијански таблички.

Едниот од нив е пренесен во струшката Општа болница, а другиот во Специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Св. Еразмо“.

И двајцата мотоциклисти се надвор од животна опасност.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести