недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Тешка сообраќајка на патот Струга-Мислешево

policiskalentanasa

Последни вести

Едно лице е сериозно повредено во тешка сообраќајна нереќа, која се случи на магистралниот пат Струга-Мислешево, пред околу час и половина.

Како што пренесува телевизија Спектра, повреденото лице е пренесено во болницата Св.Еразмо во Охрид.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести