петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тешка сообраќајка пред Прилеп – пет лица повредени

Меѓу повредените е и едно тричлено семејство кое се автомобилот се движело од Прилеп во правец на патот кон Македонски Брод. Се’ уште нема информации во какви околности се случила несреќата.

soo

Последни вести

Пет лица се повредени во судир на три автомобили во тешката сообраќајка која вечерва се случи пред Прилеп.

Повредените се веќе под медицински надзор во Градската болница во Прилеп, а на местото на несреќата полицијата врши увид.

Меѓу повредените е и едно тричлено семејство кое се автомобилот се движело од Прилеп во правец на патот кон Македонски Брод.
Се’ уште нема информации во какви околности се случила несреќата.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести