петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 46

Тешка сообраќајка во Кисела Вода, тројца повредени

soobrakajka

Поврзани вести

Тешка сообраќајка се случила рано утрово во Кисела Вода.

Две возила „сеат ибица“ и БМВ се судриле на булеварот „Борис Трајковски“, при што се повредени три лица.

Според изјавите на очевидци, што ги пренесоа некои медиуми,тројцата тешко повредени едвај биле извадени од автомобилите. На местото на несреќата биле присутни полициски возила како и пожарникарски возила и Брза помош.

Булеварот Борис Трајковски беше затворен за сообраќај.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести