сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тешка сообраќајка во Ново Лисиче, повредени две девојки

Во соообраќајката која се случила околу еден часот по полноќ, учествувале два автомобила. Според првичните неофицијални информации, едно од возилата- „голф 4“ поминал на црвено и удрил во другиот автомобил „голф 5“.

kola

Последни вести

Tешка сообраќајна несреќа се случи вчера на булеварот Видео Смилевски Бато, на крстосницата помеѓу наслебите Ново Лисиче и Аеродром, во близина на поштата.

Во соообраќајката која се случила околу еден часот по полноќ, учествувале два автомобила. Според првичните неофицијални информации, едно од возилата- „голф 4“ поминал на црвено и удрил во другиот автомобил „голф 5“.

Девојката која управувала со автомобилот „голф 5“, при ударот, изгубила рамнотежа над возилото и удрила во бетонираната жардиниера, по што автомобилот се превртел на кров. Двете девојки кои биле во автомобилот веднаш биле извадени од превртеното возило и со брза помош пренесени во болница.

50002unnamed

Возачот на „голф 4“ откако удрил во автомобилот, се обидел да избега, но му паднала предната регистерска табличка по што веднаш бил пронајден од страна на полицијата и донесен на местото на стравичната сообраќајка, раскажуваат минувачите кои во моментот се нашле таму.

5000333unnamed

За сега нема информации каква е состојбата на девојките кои биле во еден од автомобилите. Во другиот автомобил нема повредени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести