четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Тешка сообраќајка во Струмица, девојка се бори за живот

tesk_thumb_medium500_333

Последни вести

Денес околу 16 часот се случила сообраќајна незгода кај Струмица во која според податоци од очевидци потешко е повредено едно лице, јавува порталот Струмицаденес.

Сообраќајката се случила на излезот од Струмица кон Дабиле во близина на болницата ,,Филип Втори”. Сообраќајката според очевидци се случила откако едно возило удрило во возилото пред него по што се извртело и пременало во спротивната лента, во која се судрило со друго возило.

tesk-1

Причини за сообраќајната незгода била неприлагодена брзина и небезбедно растојание. Потешко е повредена девојка која била совозач. Другите учесници во сообраќајката поминале само со гребнатини.

tesk-2

Полицијата е на местото на настанот и врши увид. Патот Струмица-Дабиле е отворен за сообраќај, но се одвива отежнато на местото на сообраќајната незгода.

Најчитани вести