недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тешка сообраќајна несреќа на автопатот Тетово-Гостивар, две жени се борат за живот

soobrak-ajka-6-

Последни вести

Две жени од кичевска Пласница се тешко повредени во сообраќајна несреќа која утрово се случила на автопатот Гостивар-Тетово. Тие патувале во возило кое се превртело во близина на „неготинска клучка”.

Автомобилот „хјундаи-акцент” што го управувал 68-годишниот Р.Н. од Пласница Кичевско од сé уште неутврдени причини изгубил контрола и удрил во заштитниот ѕид.

Од ударот возилото се првртело на коловозот при што двете сопатнички Б.Н. (43) и М.Н. (38) се здобиле со тешки повреди.

Набрзо по несреќата, биле згрижени во гостиварската болница, а потоа како итни случаи се пренесени на скопските клиники.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести