петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Тешка сообраќајна несреќа во Железара, едно лице загинато

policiska-lenta1_1_201522421411

Последни вести

Вечерва 10 минути по 19 часот во кругот на фабриката „Железара“ во сообрќајна несреќа загина пешак, Јордан Н., а уште едно лице е повредено и со возило на брзата помош е пренесено во ургентниот центар во Скопје.

Според информациите во нив удрило патничко моторно возило марка „Рено“ со скопски регистарски таблички. Полицијата врши увид и испитува причините за несреќата.

Најчитани вести