петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Тешка ждрепка за Ѓоковиќ на Ролан Гарос

Србинот Новак Ѓоковиќ на патот до единствената грен слем титула која недостасува во неговата карера ќе се сретне со Португалецот Жоао Соуса, а во неговиот дел од костурот се уште Федерер, Бердих, Раониќ, Цонга и Нишикори, така што патот до финалето на Србинот нема да биде нималку лесен.

gokovic

Последни вести

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал ќе ја почне одбраната на титулата на вториот грен слем турнир Ролан Гарос против Роби Џинепри. Надал, кој во својата кариера има  скор од 59 победи и еден пораз при настапите на Ролан Гарос, одново важи за фаворит за трофејот Во делот од „костурот“ на Надал се најдоа и Станислас Вавринка, кој годинава го совлада Шпанецот во финалето од Австралија опен, како и ланскиот финалист Давид Ферер, потоа Енди Мареј и Григор Димитров.

Србинот Новак Ѓоковиќ на патот до единствената грен слем титула која недостасува во  неговата карера ќе се сретне со Португалецот Жоао Соуса, а во неговиот дел од костурот се уште  Федерер, Бердих, Раониќ, Цонга и Нишикори, така што патот до финалето на Србинот нема да биде нималку лесен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести