Крими хроника

Тешко повреден Виничанец по расправија со соседот

Тешко повреден Виничанец по расправија со соседот

Во текот на вчерашниот ден, околу 15 часот, во Виница настанала расправија момеѓу А.С.(37) и неговиот сосед М.А.(62), по што А.С. физички ги нападнал М.А. и неговата сестра Ј.А.(55) удирајќи ги со тврди предмети при што  му нанел тешка телесна повреда во пределот на главата.

Истиот е пренесен во МЦ во Штип за укажување на лекарска помош. Лицето А.С. е приведено и по целосното расчистување на случајот ќе следи соодветен поднесок.