петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Тешко ранет градоначалникот на украинскиот град Харкив

big

Последни вести

Непознат напаѓач денеска пукал во градоначалникот на украинскиот град Харкив, Хенадиј Кернес, и тешко го ранил.

Градоначалникот е во болница и е во животна опасност.

Харкив е втор по големина град во Украина, а украинските безбедносни сили, пред извесно време ги отстранија про-руските сепаратисти од државните објекти во градот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести