сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 0

Тешка кражба Битола, одземени се 9.500 евра

Во СВР Битола вчера во 15:00 часот битолчанецот М.Б. (62) пријавил дека на 15/16.10.2016 година, во точно неутврдено време, во куќата сопственост на В.Б. (64), која моментално се наоѓа во Австрија, непознат сторител извршил тешка кражба.

krazba

Поврзани вести

Сторителот насилно отворил еден од прозорците, влегол внатре, и по извршено пребарување, одзел телевизор, лап-топ компјутер, златен накит и 9.500 евра, а потоа го напуштил местото на настанот. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести