вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 1

Тешка кражба на „Тодор Чангов“ во Скопје

Непознат сторилтел синоќа од 20 часот извршил тешка кражба во куќа на улица „Тодор Чангов“ во Скопје одземајќи пари, накит и пиштол.

zlato_1

Последни вести

Како што соопшти МВР,  со употреба на погоден предмет сторителотнасилно ја отворил влезната врата од куќата сопственост на И.М.(36) и  при што одзел 4000 евра, неколку златни нараквици, златни прстени, еден пиштол „Застава ТТ“ кал. 7,62мм, а потоа го напуштил местото на настанот стекнувајќи се со противправна имотна корист од околу 300.000 денари.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот како и целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести