вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тешка кражба во Бардовци

nakit

Поврзани вести

Во селото Бардовци, вчера, непознат сторител извршил тешка кражба во куќата на И.С. (39), од каде украл златен накит во вредност од околу 250.000 денари.

Полицијата се уште трага по сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести