петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Тешка кражба во црква во струшко Радожда

crkva1

Последни вести

Тешка кражба се случила во црквата Свети Илија во текот на изминатава недела во село Радожда, струшко.

Засега непознатиот сторител од црквата украл четири резбани столбчиња и две резбани царски двери.

Полицијата извршила увид на местото на кражба и се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести