Македонија,Крими хроника

Тешка кражба во Скопје

Тешка кражба во Скопје

Околу 25.000 евра, четири златни приврзоци и комплет од бело злато се украдени вчера од дом во Скопје.

Настанот го пријавил  М.Ј.(1957) вчера по полноќ.

Според него, кражбата се случила вечерта меѓу 19.00 и 00.00 часот од страна на непознат сторител кој прво насилно ја отворил влезната врата, а потоа пребарувал, украл и побегнал, стекнувајќи се со противправна имотна корист од околу 1,6 милиони денари.