сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тешка кражба во стан на скопјанец

Тешка кражба во стан на скопјанец. Вчера во Скопје на ул. „Јуриј Гагарин“ непознат сторител со употреба на погоден алат извршил тешка кражба во станот сопственост на Д.Б.(50).

krazba

Поврзани вести

Тешка кражба во стан на скопјанец. Вчера во Скопје на ул. „Јуриј Гагарин“ непознат сторител со употреба на погоден алат извршил тешка кражба во станот сопственост на Д.Б.(50).

Крадецот од станот одзел 4.500 евра,  20.000 денари и златен накит стекнувајќи се со противправна имотна корист од 600.000 денари.

Плицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести