петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 43

Тешка кражба во стан во Кисела Вода

krazba-vrata

Последни вести

Тешка кражба се случила вчера во стан во скопската населба Кисела Вода.

Од станот на четириесет и двегодишата С.П. од Канбера, со живеалиште во Скопје биле одземениоколу 20.000 денари, 1.500 австралиски долари, машки рачен часовник, разновиден златен накит и три австралиски патни исправи.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителот.

Најчитани вести