четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 53

Тешка кражба во стан во Скопје

krazba-kancelarija-skopje

Последни вести

Тешка кражба се случила вчера во станот на педесет и петгодишната М.Н.К. од Скопје.

Како што информира МВР, сторителот насилно ја отворил влезната врата и од станот одзел 20.000 американски долари, поголема количина златен накит и неколку рачни часовници по што го напуштил местото.

Од МВР информираат дека се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Најчитани вести