сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 36

Тешка кражба во стан во Тетово

krazba-vrata

Последни вести

Тешка кражба се случила вчера во стан во Тетово.

Од станот на А.И. (37) биле одземени околу 40.000 евра, 10 часовници со поголема вредност и поголема количина на златен накит, по што го напуштиле местото. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Тетово.

Од полиција велат дека се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести