сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 2

Тешка сообраќајка кај Катланово

Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа што се случила утрово на автопатот Велес­Скопје, во близина на тунелот во Катланово. Автомобилот е целосно уништен и најверојатно неколку пати се превртел пред да запре.

Тешка сообраќајка кај Катланово

Тешка сообраќајка кај Катланово

Последни вести

Од СВР ­Скопје информираат дека утрово околу 10 и 30 часот автомобил „опел“ со бугарски регистарски таблички, од засега непознати причини излетал од патот и се превртел.

Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа што се случила утрово на автопатот Велес­Скопје, во близина на тунелот во Катланово. Автомобилот е целосно уништен и најверојатно неколку пати се превртел пред да запре.

katlanovo_-_05

 

Од СВР­Скопје информираат дека утрово околу 10 и 30 часот автомобил „опел“ со бугарски регистарски таблички, од засега непознати причини излетал од патот и се превртел.

Од полицијата информираат дека увидот е во тек и по неговото завршување ќе бидат познати причините за несреќата.

ФОТО: Телеграф.мк.

Најчитани вести