понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Тешка сообраќајка кај Кочани, едно лице го загуби животот

soobrakajna-nesreka

Поврзани вести

Едно лице го загуби животот, а едно е повредено откако со автомобил излетале од патот.

Тешка сообраќајка кај Кочани, едно лице го загуби животот

Тешка сообраќајка кај Кочани, едно лице го загуби животот

Несреќата се случила синоќа околу 02.00 часот на локалниот пат Кочани – село Грдовци. Од засега непознати причини дошло до излетување од патот на патничкото моторно возило со кочански регистарски ознаки управувано од Марин П.(24) од Кочани, а како сопатник во возилото се превезувала Б.А.(18) од село Грдовци.

При незгодата со тешки телесни повреди се здобиле Марин П. и Б.А. и по укажување на медицинска помош во ЈЗУ „Здравствен дом“ – Кочани и сериозноста на повредите двајцата се префрлени во Клиничкиот Центар – Скопје.

Марин П. во Клиничкиот Центар во Скопје им подлегнал на повредите. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР-Штип.

Најчитани вести