петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

Тешка сообраќајка кај кружниот тек во Порта Влае (ФОТО)

Неофицијално повредени се жена и три деца. Тие се префрлени во Ургентниот центар.

13625237_10209200930647582_1948526284_n-640x400

Поврзани вести

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва, пред околу половина час, кај кружниот тек во Порта Влае.
Во моментот на терен полицијата прави увид, а присутно е  и амбулантно возило. Се’ уште нема конкретни информации за тоа што точно се случило. Неофицијално повредени се жена и три деца. Тие се префрлени во Ургентниот центар.

13589066_10209200930047567_479438883_o

13625237_10209200930647582_1948526284_n

При сообрајката, еден автомобил „матиз“ е превртен, а другиот учесник во сударот е такси возило.

 

Најчитани вести