понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Тешка сообраќајка кај Неготино: Шест лица повредени

Во синоќешната тешка сообраќајка учествувале две патнички и едно товарно возило. Причина за несреќата најверојатно е недржење правец.

soobrakajka.jpg-500

Поврзани вести

Шест лица се повредени во тешка сообраќајка што синоќа се случи кај Неготино, за среќа никој од повредените не е во животна опасност.

Сообраќајната несреќа се случила на регионалниот пат Неготино- Кавадарци, кај месноста „Криво мовче“.

Никој од повредените не е во животна опасност

Во синоќешната тешка сообраќајка учествувале две патнички и едно товарно возило.

Во синоќешната тешка сообраќајка учествувале две патнички и едно товарно возило.

Дежурниот хирург во Кавадаречката болница, д-р Благојче Митев за порталот „Дума“ дека сите повредени биле  во доба здравствена состојба.

Во болницата лекарска помош побараа шестмина повредени во сообраќајката. Ниеден од нив немаше витално загрозување на здравјето. По укажаната помош сите се пуштени на домашно лекување, рече д-р Митев, пренесе „Дума“.

Причина за несреќата е недржење на правец

Во синоќешната тешка сообраќајка учествувале две патнички и едно товарно возило. Причина за несреќата најверојатно е недржење правец и страна на движење.

Сообраќајката се случила околу 20:30 часот. Патничко моторно возило „Фолксфаген голф” удрило во товарно моторно возило влекач „Ман” со полуприколка и патничко моторно возило “Опел корса”, кои му доаѓале од спротива, инфрмира  советникот за односи со јавноста при МВР, Дејана Недељковиќ.

По овластување на јавното обвинителство од Кавадарци, увид на лице место извршила екипа на полициското одделение за безбедност во патничкиот сообраќај Неготино.

Најчитани вести