петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 38

Тешка сообраќајка кај Скопски саем, има повредени (ФОТО)

Во сообраќајката учествуваа две моторни возила, односно такси возило марка „рено“ и автомобил марка „форд фиеста“.

soobrakajka

Поврзани вести

На мостот во близина на Скопски саем се случила Сообраќајна незгода,во која има повредени лица и материјална штета.

Сообраќајот во моментов се одвива отежнато само по една коловозна лента, односно останатите три ленти на булеварот се затворени.

Очевидци за Телеграф кажаа дека најверојатно причината за несреќата е лизгав, односно подмрзант коловоз и неприлагодена брзина на движење.

soobrakajka2

На лице место е пристигната и екипа на Брза помош, се очекува во секој момент и полицијата да го испита причините до кои дошла сообраќајката.

soobrakajka1

ФОТО: Телеграф.мк

Најчитани вести