сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тешка сообраќајка кај Смоквица (ФОТО)

Страшна сообраќајна несреќа се случи пред малку во близина на Смоквица.

Тешка сообраќајка кај Смоквица

Тешка сообраќајка кај Смоквица

Последни вести

Страшна сообраќајна несреќа се случи денеска околу 11.30 часот во близина на Смоквица, на магистралниот пат Демир Капија- Смоквица.

Две возила од марка „пежо“ и „опел“ се судрија на 150 метри пред автопатот.

Во сообраќајката , потешко се повредени двајца странски државјани.

Несреќата се случила претпладнево околу 11:30 часот кај селото Смоквица, на само 100-тина метри од автопатската делница пред Гевгелија.

Во директниот судир учествувале автомобил „пежо“ со босанска регистрација и „опел“ со српски регистарски ознаки. Од засега неутврдени причини едно од возилото преминало во спротивната коловна лента и директно удрило во автомобилот кој доаѓал од спротивниот правец.

Од силината на ударот, опелот излетал надвор од патот, а во несреќата се повредени двајца. Со тешки телесни повреди се зддобила жена од босанскиот автомобил и едно лице од опелот со српска регистрација.

На местото на несреќата увид правеше полицјата и јавен обвинител. Поради несреќата, сообраќајот беше пренасочен по автопатската делница која е во изградба

hororsoobrakajka22

hororsoobrakajka33

hororsoobrakajka44

Најчитани вести