вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 1

Тешка сообраќајка кај Удово

удово

Поврзани вести

К.С. (57) од Демир Капија е тешко повредена во сообрaќајка што се случила вчера околу 8:30 часот на клучката на подвозникот кај село Удово, меѓу товарно визоло „ман“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.К. (58) од Струмица, и патничко возило „фиат мареа“ со велешки регистарски ознаки, управувано од А.И. (59) од Демир Капија.

Според МВР, на К.С. и била укажана лекарска помош во Општа болница-Гевгелија, но поради сериозноста на повредите е пренесена во Ургентниот центар Скопје на натамошно лекување.

Увид на местото извршила увидна екипа на СВР Струмица.

Најчитани вести