четврток, 30 март 2017  |  Вести денес: 22

Тешка сообраќајка кај Велес: Повредени седум лица

Повредените се пренесени во велешката болница, а полицијата на местото на несреќата извршила увид.

soo

Последни вести

Седум лица од кои едно потешко се повредени во верижниот судир кој вчера околу 9:30 часот се случил на автопатот Велес-Скопје на 400 метри пред наплатната рампа Отовица.

Во несреќата учествувале пет автомобили: „Мазда“ управувана од прилепчанецот Р.Р. (63), „Опел“  сопственост на правно лице управуван од М.Н. (52) од Кавадарци, „Волво“ управувано од 53 годишниот кавадарчанец Т.Р., „Мерцедес“ кој го возел Р.Т. (22) од Кавадарци и „Голф“ управуван од К.Н. (37) од Прилеп.

Во несреќата со повреди се здобиле седум лица, од кои возачот на „Маздата“ Р.Р. заработи тешки повреди. Повредените се пренесени во велешката болница, а полицијата на местото на несреќата извршила увид.

ФОТО: Утрински весник

Најчитани вести