четврток, 29 јуни 2017  |  Вести денес: 18

Тешка сообраќајка кај Железничка, неколку повредени пренесени во болница (ФОТО)

Според првичните информации повредените со амбулантно возило се пренесени во скопските болници.

soobrakajkaa

Последни вести

Неколку лица се повредени во Скопје попладне околу 17 часот во тешка сообраќајна несреќа под железничката станица, на крстосницата на булеварот „Кузман Јосифовски Питу“ со улицата „Никола Карев„.

soobrakajka-zeleznicka

Првичните информации според очевидци се дека повредените со амбулантно возило се пренесени во скопските болници.

ФОТО: exclusive.mk

Најчитани вести