петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

Тешка сообраќајка на автобуси, едно лице на реанимација

nesreka

Последни вести

Едно лице е потешко повредено, а седумнаесет се здобиле со лесни телесни повреди во судар на два автобуси во Белград.

Портпаолката на Брзата помош информирала дека еден маж е префрлен на реанимација во Ургентниот центар.

nesreka1

Исто така истакнала дека за сега пријавени се уште седумнаесет повредени и дека тие се згрижени со полесни телесни повреди.

До несреќата дошла кога автобус кој застанувал на станицата се удрил со другиот кој стоел на станицата.

nesreka2

Сведоците навеле дека една личност на коловозот завршила под едно од возилата.

 

Најчитани вести