недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 44

Сообраќајка на патот Градско-Прилеп

soobrakajna-nesreka

Поврзани вести

Сообраќајна несреќа се случила попладнево на магистралниот пат Градско-Прилеп, кај тунелот по Дреновската клисура.

Во несреќата се повредени две лица, од кои едното потешко.

Сообраќајната несреќа се случила на границата на општините Кавадарци и Прилеп. Повредените со возило на Итна помош биле пренесени во прилепската болница.

Според првичните сознанија во несреќата учествувале голем и помал автобус, како и еден патнички автомобил.

Најчитани вести